روش تشخیص TRX مرغوب :

1_PRO_Bundle-NEWbox_1125x633

روش تشخیص TRX مرغوب :
اول از همه شما باید بدانید که بعلت گران بودن بیش از حد TRX اورجینال ،بیش از ۹۰ درصد TRX هایی که در بازار هستند HIGH COPY (ساخته شده مشابه اورجینال) و غیر اصلی میباشند ،وتنها بسته بندی کالا و شکل ظاهری ان شبیه به TRX اورجینال میباشد .
قیمت  TRXاورجینال در حدود ۱۷۰ تا ۲۵۰ دلار میباشد (این قیمت جهانی میباشد و در سر تا سر دنیا ثابت میباشد).حال با توجه به این قیمت شما براحتی متوجه میشوید که TRX هایی که در بازار با قیمت های بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان خرید و فروش میشوند HIGH COPY میباشند .البته این دلیل نمیشود که شما اگر TRX را با قیمت بالایی خریداری کرده اید حتما اورجینال است .شما میتوانید تنها روش تشخیص TRX اورجینال را در همین سایت ببینید .(لینک روش تشخیص TRX اورجینال)

با توجه به اینکه ایمنی و امنیت TRX   مهمترین فاکتور ان میباشد ، و خریداری کالای نامرغوب میتواند خسارت جانی جبران ناپذیری داشته باشد  پس در هنگام خرید به نکات زیر :
مشخصات ظاهری محصول مانند :جعبه، هلوگرام، رنگ دوخت ها ، رنگ برچسب های روی تسمه و مواردی این چنینی هیچگونه ضمانتی برای با کیفیت بودن کالا بوجود نمی اورد .
بهتر این است که شما در هنگام خرید به کیفیت خود محصول توجه داشته باشید که در زیر بعضی از انها را مرور می نماییم :
تسمه :
از انجایی که در هنگام تمرین با TRX احتمال برخورد تسمه با بدن وجود دارد حتما در هنگام خرید لطافت تسمه را بررسی کنید تا در هنگام تمرین دچار مشکل نشوید .
ضخیم بودن تسمه دلیلی بر کیفیت ان ندارد ، زیرا نامرغوبترین نوع تسمه که از نخ پ.پ ساخته شده است ،تسمه ای است ضخیم و زبر که حالت شکنندگی بیشتری نسبت به سایر تسمه ها دارد .
۱- تسمه از جنس نایلون که بهترین نوع جنس را در میان تسمه ها دارد هم بعلت لغزنده بودن برای TRX پیشنهاد نمیشود .
بهترین جنس برای تسمه TRX  که از ان در TRX اورجینال هم استفاده شده است ،پلی استر نایلون میباشد که شکنندگی کمتری نسبت به پ.پ دارد و از نایلون هم کمی ضخیم تر است .
۲- کارابین (قلاب بالایی TRX ) :  مهمترین و اصلی ترین قسمت TRX میباشد، که در  کالای های نا مرغوب به سرعت میشکند و باعث خسارات مالی و جانی به ورزشکاران میشود.در هنگام خرید حتما به وزن کارابین توجه کنید وزنی در حدود ۳۰۰ گرم برای ان معقول است و کارابین هایی با وزن کمتر که در کالاهای نامرغوب وجود دارند قابلیت شکنندگی بالایی دارند .
۳- دسته ها : یکی دیگر از اجزای TRX دسته های ان است که بعلت فشار مسقیم وزن روی انها از اهمیت خاصی برخوردار هستند . جنس رویه دسته ها اهمیت چندانی ندارد زیرا اغلب از یک نوع متریال (ژلاتینی) در بازار موجود است .نکته حائز اهمیت جنس داخلی دسته ها میباشد .که از دو نوع  PVC و ABS در بازار موجود میباشد که شما براحتی میتوانید انرا تشخیص دهید .در دسته های PVC   بعلت دوتکه بودن انها دو درز وجود دارد که شما میتوانید با کمی دقت به لبه های دسته ان را ببینید .بدلیل وجود همین درزها احتمال شکستگی دسته ها چند برابر میشود در حالی که دسته ABS بعلت یک تکه بودن ان و نداشتن هیچگونه درزی دارای مقاومتی بالاتر و استحکام بیشتری میباشد .
۴- لوپ (قسمت اتصال میان کارابین و تسمه اصلی) : لوپ فرسایشی ترین قسمت TRX می باشد که در هنگام خرید باید توجه ویژه ای به ان داشت. درTRX  نامرغوب جنس لوپ از جنس خود تسمه میباشد که اصطکاک را بیش از حد زیاد میکند و باعث از بین رفتن تسمه میشود . ولی در TRX  های مرغوب سعی شده تا این قسمت از جنسی مقاومتر مانند ابریشم به همراه یک مغزی مقاوم استفاده شود.
۵٫    گارانتی : شما با خرید کالای دارای گارانتی معتبر شرکتی میتوانید خیال خود را در هنگام خرید راحت کنید .(TRX  را حتما با گارانتی معتبر شرکتی خریداری کنید)